
Single Protein Raw Food
Shop single-protein raw dog food, including mince, complete meals, pâté and customisable boxes. Our mixed boxes can be prepared around your dog’s preferred proteins, so leave your requirements or proteins to avoid in the order notes at checkout.
Always check individual product ingredients before ordering, particularly where dietary sensitivities are involved. Local refrigerated delivery is available across Dorset, with nationwide frozen delivery across the UK mainland.



Southcliffe Chicken Mince - 24 x 454g 90/10
£32.00(£2.94/kg)


Southcliffe Beef Mince - 24 x 454g 90/10
£32.00(£2.94/kg)

Southcliffe 30-Day Raw Mixed Box - 30 x 454g 90/10
£40.00(£2.94/kg)

Southcliffe Duck Mince - 24 x 454g 90/10
£32.00(£2.94/kg)

Southcliffe Turkey Mince - 24 x 454g 90/10
£32.00(£2.94/kg)


Southcliffe Tripe Mince - 24 x 454g
£32.00(£2.94/kg)

Southcliffe White Fish Mince - 24 x 454g 90/10
£32.00(£2.94/kg)

Sale10 x 1kg Meat Blocks
£16.00£30.00(£1.60/kg)

Southcliffe Pork Mince - 24 x 454g 90/10
£32.00(£2.94/kg)












SaleSouthcliffe 7 Block Raw Mixed Bundle - 7 x 454g 90/10
£12.50£14.00(£3.93/kg)
SaleSouthcliffe 14 Block Raw Mixed Bundle - 14 x 454g 90/10
£24.00£28.00(£3.78/kg)
Sale
SaleNot sure what to order?
Our feeding guidance explains complete versus complementary food and safe defrosting, and the plan builder works out daily portions for every dog in your home.